Těhotenství je přirozený, ale pro organismus ženy zatěžující proces. Krásné okamžiky čekání na miminko může budoucí mamince, zvlášť s postupujícím těhotenstvím a přibývajícími kilogramy, někdy kazit bolest v zádech nebo otékající nohy.
Při této jemné masážní technice se používají přírodní oleje, a tím se uplatňuje i složka aromaterapie. Připravíme vám příjemné prostředí, kde za doprovodu relaxační hudby pocítíte naprostý stav klidu a bezpečí.
S rostoucím bříškem je nadměrně namáhána páteř i okolní svalstvo zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Odstraňovat napětí ve svalech v celé oblasti zad a šíje je možné jemnými hmaty, které svalstvo uvolňují a prokrvují. K podpoře krevního oběhu, snižování možnosti otoků, křečí a k prevenci křečových žil, se používají hladké a plynulé hmaty v oblasti kotníků, předních partií lýtek a stehen.
Masáž je možno obohatit pro větší relaxaci také masáží hlavy.
Masáž provádíme na boku na masážním stole anebo na speciální masážní židli.
Těhotné se mohou masírovat až ve čtvrtém měsíci těhotenství. Pokud by klientka měla běžné kontraindikace, jako je např. nízký nebo vysoký tlak lze masírovat, ale jen po domluvě s lékařem. V rizikovém těhotenství se masáž všeobecně nedoporučuje, ale je možná po konzultaci se svým lékařem a jeho potvrzení, že může být masáž provedena a neohrozí jak budoucí maminku, tak její plod.
V pokročilé fázi těhotenství provádíme masáž zad v poloze vleže na boku. Při uvedeném postupu je možno dobře masírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu. V sedě se dá rovněž dobře promasírovat horní část hrudní páteře a krční páteř. Takto lze těhotnou ženu masírovat téměř do doby těsně před plánovaným porodem.
Důležitý je výběr vhodných vonných (éterických) olejů. Tyto oleje by neměly být používány v prvním trimestru těhotenství: čajovník, jasmín, kajeput, kanango, máta peprná, geranium, vavřín, ylang-ylang.
Po celou dobu těhotenství by se neměly aplikovat tyto oleje: cedrové dřevo, cedrové listí, citronela, citronová tráva, cypřiš, elemium, estragon, hřebíček, jalovec, kafr, kmín, koriandr, majoránka, mateřídouška, myrha, muškátovo-oříškový, oregano, petržel, rozmarýn, růže, santal, saturejka, skořice, šalvěj, tymián červený, thuye, yzop, zázvor.
Používáme především citrusové éterické oleje a panenský kokosový BIO olej.
Účinky masáže
[su_row][su_column size=“1/2″]
- uvolňuje bolesti zad, šíje a hlavy
- zmírňuje otoky a ulevuje pocitu těžkých nohou
- zmírňuje těhotenskou nevolnost
- harmonizuje psychiku ženy
[/su_column] [su_column size=“1/2″]
- zabraňuje popraskání pokožky a vzniku strií
- zlepšuje vnímání vlastního těla a propojení s dosud nenarozeným dítětem
- ulehčuje průběh těhotenství a porodu
[/su_column][/su_row]
Těhotenská masáž se nehodí pro každou ženu. Při následujících problémech je provádění těhotenské masáže vyloženě nevhodné.
Kontraindikace
- bolesti v podbřišku
- vysoký krevní tlak
- diabetes
- ranní nevolnosti
- krvácení
Masáž je bezpečná, využíváme pevné hlazení, ne tlak!
Ceník
Doba masáže | 45 minut | 650 Kč |